Kimim

Neden doğum fotoğrafçısı oldum?

Doğum, baştan sona mutluluk ve umut veren pozitif bir durum. Ancak bu özel anların heyecanından anne-baba adayları ile bebeği bekleyen akrabaları her zaman objektif ve sakin olamıyorlar.Ya fotoğraf çekmeye uğraşıp o ilk anları doyasıya yaşayamıyorlar ya da tamamen kendilerini kaptırıp fotoğraf unutuluyor. İlk oğlum doğduğu zaman bunun farkına vardık ve ikinci oğlum doğduktan sonra bu anları tüm yenidoğanlar için fotoğraflara kazımaya karar verdim.

Hayatınızdaki en önemli olaylardan birisi çocuğunuzun doğduğu gündür. Bu önemli günün öncesi ve sonrasıyla detaylı hatırlayabilmek için emrinizdeyim.

Nasıl doğum fotoğrafçısı oldum?


Temel Fotoğrafçılık eğitimlerinden sonra ameliyathane hijyen kuralları ve meslek etiği konusunda eğitimler aldım. Bir doğum fotoğrafçısının  deneyimli oluğu kadar  ameliyathane ve hastane kurallarına uygun davranmasının  gerek anne adayları , gerekse  yenidoğan bebekler ve hastane personeli için ne kadar önemli olduğunu takdir edersiniz.

Bu vesile ile çalışmalar yaptığım Antalya Anadolu Hastanesi, Medical Park Antalya ve İstanbul Göztepe Hastanesi, Andeva Yıldız ve Topçular Hastanesi , Medisu Hastanesi, Vitale Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezi, İstanbul Kadıköy Şifa Hastanesi, Yaşam Hastanesi, Antalya ve İstanbul Memorial Hastanesi, Antalya Şifa Hastanesi, Antalya Meydan Hastanesi ile Jinefem Tıp merkezi Doktorları ve görevli personeline çalışmalarımda gösterdikleri yardımlar için teşekkürler ediyorum.


Peki Ben Kimim?

Kendimi bildim bileli hep bir fotoğraf makinesiyle burun buruna oldum.Babamın 40 yıllık mesleği fotoğrafçılık ve bu sayede tüm bebeklik ve çocukluğum flaşlar önünde geçti. Uzun yıllar Burdur Sedef Fotoğrafçılık ve Antalya Sedef Fotoğrafçılık benim yaşam alanım oldu. Fotoğraf makinesi ve kamerayla içiçe büyüdüğüm için olsa gerek 1996 yılında İstanbul'a yerleştim fotomodellik ve dizi oyunculuğuna başladım.

1998 yılında Uzay Hülagü'yle evlendim.Çok sayıda katalog çekimi ve dizi setlerindeki tecrübeden sonra  Antalya'ya yerleştik. Şu anda birbirinden güzel iki çocuk annesiyim. İlk oğlum doğana kadar aklımın bir köşesi fotoğrafla ilgilenmem gerektiğini söylüyordu hep.Ama nedense bebek olana kadar çok ilgimi çekmemişti bebek fotoğraflarının estetik özellikleri. Eşim de sanatçı olduğu için fotoğrafın estetik kısmı bize hep cazip geldi, ışığın oynadığı oyunları resimlemek çok heyecan verdi bana. Yeni doğan bebeklerin ilk anlarını fotoğraflara kazımak ; baba mesleğini sürdürmek ve eşimle birlikte çalışmak büyük mutluluk veriyor bana.

Neler Yapıyorum?

Hamileliğinizin son günlerinde, doktor kontrollerinde, hastaneye gelişinizde, doğumhane ve bekleme odasında, doğum sonrası aileyle ilk tanışma ve ilk emzirme sırasında aile ve bebek fotoğraflarından oluşan albümler hazırlıyorum.

Doğum olayı başlıbaşına bir mucize ve mahremiyetler barındıran bir durum.Bu mahremiyetlerinizi de gözardı etmeden , (anne olmam çok faydalı oluyor bu durumda) doğal fotoğraflarınızı çekiyorum.

Doğum çekimleri geriye dönüşü olmayan anlar . Bu sebeple doğum yapacağınız gün hastane çekimlerinizi bizzat  ben yapıyorum. Normal doğum veya sezeryan olması bir fark yaratmıyor.

Bebeğinizin hayata "Merhaba" dediği gün , tüm sevenlerinize ulaşabilmeniz için birkaç fotoğrafını web sayfamıza koyarak "Hoşgeldin" diyorum.

Antalya'nın aylık kadın dergisi "Female" de her ay bir doğumun hikayesini fotoğraflarıyla paylaşıyorum.


Doğumlarına bir hatıra albümü hazırlamamış olsam da doğum sonrasında özel kostümlerle konsept çekimler veya doğumgünü partilerinizde bebeğinizin yaşına özel çekimler yapıyorum.

"Doğum Fotoğrafçısı", "Özel Gün Fotoğrafçısı", "Doğum Belgeseli" , "Doğum Fotoğrafı" "Yenidoğan Fotoğrafı", "Hoşgeldin Bebeğim", "Doğum Hikayesi", ""İlk Nefes", "Doğum Masalı" ya da adına ne demek isterseniz... Esasen yaptığım iş sizi size anlatmak, gelecek nesillere kalıcı bir hatıra bırakmaktır.

Görüşmek Dileğiyle

Sedef HülagüNot:Doğum hikayelerinin esas başlangıç noktası tabii ki evlilikler. Evlediğiniz günü başından sonuna takip edip "Evlilik Hikayesi" hazırlayan eşim Uzay Hülagü 'nün web sayfası   http://www.evlilikhikayemiz.com


  Hoşgeldin Mert Barış Kazancı
  Hoşgeldin Cemre Balakan
  Hoşgeldin Aydoğan Acar
  Hoşgeldin Mert Abay
  Hoşgeldin Kuzey Özeren
  Hoşgeldin Kuzey Kurt
  Hoşgeldin Yusuf Mert Karataş
  Hoşgeldin Zeynep Gülel
  Hoşgeldin Beren Buğdayoğlu
  Hoşgeldin Yiğit Kaan Çelikel
  Hoşgeldin Benay Kütük
  Hoşgeldin Ela Uras
  Hoşgeldin Eylül Türker
  Hoşgeldin Dolunay Mevlidoğlu
  Hoşgeldin Çağan Özçeri
  Hoşgeldin Baran Pars Aktaş
  Hoşgeldin Edin Mosavi
  Hoşgeldin Rüzgar Sözen
  Hoşgeldin Mustafa Öztürk
  Hoşgeldin Nil Edebale
  Hoşgeldin Masal Cemre Köse
  Hoşgeldin Lavin Gül
  Hoşgeldin Asya Şahin
  Hoşgeldin Şenol İpek Çiçek
  Hoşgeldin Lara Su Üstündağ
  Hoşgeldin Doğa Canbolat
  Hoşgeldin Deniz Özdoğan
  Hoşgeldin Nil Tuncer
  Hoşgeldin Masal Özer
  Hoşgeldin Mustafa Demir Sert
  Hoşgeldin Ayaz Güler
  Hoşgeldin Asya Uygunoğlu
  Hoşgeldin Bade Sevinç
  Hoşgeldin Yağız Pehlivan
  Hoşgeldin Mehmet Buğra Aksoy
  Hoşgeldin Eliz Suvar
  Hoşgeldin Zeynep Çetin
  Hoşgeldin Eymen Rüzgar Tursun
  Hoşgeldin Zelal Koşan
  Hoşgeldin Ege Alpay
  Hoşgeldin Ada Baloğlu
  Hoşgeldin Nehir Akın
  Hoşgeldin Ece Kantar
  Hoşgeldin Kuzey Yıldız
  Hoşgeldin Arda Durmaz
  Hoşgeldin Nira Şık
  Hoşgeldin Bade Akalp
  Hoşgeldin Masal Akınel
  Hoşgeldin Derin Mavi
  Hoşgeldin Nilda Kemer
  Hoşgeldin Mira Güven
Sedef Fotoğrafçılık - All Rights Reserved - Powered by antalya web tasarım antalya seo antalya e-ticaret yazılımı Design & Software